16-08-2022

Kërkohet ndihmë për shërimin e 20 vjeçarit nga Prizreni

Shoqata Humanitare “Shoqëria e Bashkuar”, përmes një shkrimi në facebook ka kërkuar ndihmë për shërimin e 20 vjeçarit nga Prizreni, Drilon Lubovci.

Drilon Lubovci vuan nga një sëmundje paralizë celebrale, ndërsa familja nuk mund ta përballoj shumën për shërimin e tij.

Shuma për shërimin e Drilonit është rreth 15.000 euro.

Postimi i plotë:

—Apel për Ndim—— #Shpërndaje per hir të Allahu

Sot Driloni e krey një egzaminim tek spitali Ortomedica në Prizren dhe mjeku e konstatoj se duhet të kryen dy Operime.

të gjithë ju që keni mundësi të ndimojm se bashku Drilon. Llogari bankare dhe numri i Familjes
‐—————————————————————————–
NLB ; XK051705018502564065
Numri kontakt i Familjes: 049-220-686
——————————————————————————
Driloni zgjohet qdo dit me shpresen qe nje dit ai do zgjohet apo si do jet mengjesi per te….shpreson qe nje dit te zgjohet ne kembet e tij me deshir qe te shoh boten jasht dhomes ku ai rri ,,,duhet dhe kerkohet ndihma juaj qe ai te operohet dhe te mund te eci pa ndihmen e askujt shuma per dy operimet qe ai duhet ti kryej ne kembe dhe ne kuke eshte 15.000 euro.Lusim te gjithe ata qe kan mundesi te kontriobojn ti dalim ne ndihme kti 20 vjeqari qe edhe ai te jetoj jeten si gjith bashkmoshataret e ti.

Asnjë koment

Comments are closed.