01-12-2020

Këto janë lokalitetet e rajonit të Prizrenit dhe vendit me rastet e reja nga Covid-19

Sot është raportuar për remie të lehtë të numrit të të prekurve nga Covid-19, shkruan Gazeta e Prizrenit.

Krahasuar me ditën paraprake janë tri raste më pak.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar më shumë mostra apo 1.056 sosh të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultuan 166 raste pozitive.

Sa i përket Prizrenit ka 10 raste apo dy të infektuar më shumë se dje. 7 raste  janë nga qyteti, ndërsa tri në fshatra, përkatësisht në Zym, Billushë dhe Piranë, përcjell Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Shtatë të infektuar me Covid në shkollat e Prizrenit

Siç shihet në tabelë, edhe sot ka edhe të infektuar nga vendbanimet përreth rajonit:

Asnjë koment

Comments are closed.