25-10-2020

Këto janë lokalitetet e rajonit të Prizrenit dhe vendit prej nga janë rastet e reja me Covid

Krahasuar me ditën paraprake  në Kosovë, kur ishin 63 raste pozitive, sot jështë raportuar për rënie të numrin të të prekurve me Covid-19.

664 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultuan 46 raste pozitive.

Krahasuar me dje, kur janë raportuar 4 raste, shifrat sot shënuan rënie për një rast edhe në Prizren. Prej të infektuar dy janë nga qytetit, ndërsa një nga fshati Shkozë, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Komuna e Prizrenit me performancë mesatare për Ujin e Pijes (Dokument)

Sa i përket komunave të rajonit, sic shihet në tabelën, pati një rast në Malishevë.

No photo description available.

Asnjë koment

Comments are closed.