26-10-2020

Këto janë lokalitetet e rajonit të Prizrenit dhe vendit të rasteve të reja me Covid

Sot është raportuar për rënie të numrin të të prekurve me Covid-19.

Një nivel të Kosovës ka qenë një rast më pak, ndërsa në Prizren, krahasuar me dje kemi tri raste më pak, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Nga gjithsej 645 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, rezultojnë 42 raste pozitive.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Sa i përket Prizrenit, sot është vetëm një rast dhe ai nga fshati Dobrusht, ndërsa të infektuar ka edhe nga komunat e rajonit, siç edhe shihet në tabelë:

Asnjë koment

Comments are closed.