23-07-2021

Këto janë lokalitetet e rajonit të Prizrenit me rastet e reja nga Covid-19

Krahasuar me ditën paraprake, sot është raportuar për rritje të numrit të të prekurve nga Covid-19, shkruan Gazeta e Prizrenit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar më shumë mostra apo 1.245 sosh të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultuan 159 raste pozitive apo 35 më shumë se dje.

Sa i përket Prizrenit edhe sot kemi numër të njëjtë të infektuarve apo 5 persona. Tre prej tyre në Prizren, ndërsa nga një në fshatrat Landovicë dhe Kobajë, përcjell Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

A do ta mbajë Haskuka ripremtimin për zhbllokimin e transitit të ri në Prizren?!

Siç shihet në tabelë, edhe sot ka edhe të infektuar nga vendbanimet përreth rajonit:

Asnjë koment

Comments are closed.