04-12-2020

Këto janë lokalitetet e rajonit të Prizrenit prej nga janë rastet e reja me Covid

Krahasuar me ditën paraprake,  sot është raportuar për rënie të numrit të të prekurve nga Covid-19,  shkruan Gazeta e Prizrenit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 828 mostra, prej të cilëve rezultuan 118 raste pozitive apo 19 më pak shumë se dje.

Ndërkaq, krahasuar me dje kur në Prizren kishte vetëm një rast, sot kemi 5 të infektuar të ri dhe që të gjithë janë nga qyteti, përcjell Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Edhe babai i kryetarit të Prizrenit- Daver Haskuka privatizon në vlerë prej 71 mijë eurosh

 

Siç shihet në tabelë, edhe sot ka edhe të infektuar nga vendbanimet përreth rajonit:

Asnjë koment

Comments are closed.