13-04-2021

Këto janë lokalitetet e sotme të rajonit të Prizrenit me rastet e reja me Covid

Sot, sërish është raportuar për rritje të rasteve të prekura nga Covid-19, por për dallim nga dje, diferenca është me e vogël, transmeton Gazeta e Prizrenit

Në nivel të Kosovës janë 38 raste, ndërsa në Prizren 15 raste më shumë, pasi dje ishin 10 sosh.

Brenda 24 orëve në rajonin e Prizrenit janë raportuar 2 raste të vdekjes. Rastet janë në Prizren 1 rast (80 vjeç) dhe Suharekë 1 rast (58 vjeç).

Gjatë 24 orëve të fundit  janë testuar gjithsej 1.287 mostra, prej të cilëve rezultuan 309 raste pozitive.

Sa i përket Prizrenit, 21 të infektuar janë nga qyteti, ndërsa të tjerët nga fshatrat, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Të infektuar ka edhe nga komunat e rajonit përreth, siç edhe shihet në tabelë:

No photo description available.

Asnjë koment

Comments are closed.