04-12-2020

Këto janë vendbanimet e rajonit të Prizrenit me rastet e reja nga Covid

Krahasuar me ditët paraprake, sot është raportuar për rritje bukur të madhe të numrit të të prekurve nga Covid-19, pasi shifrat kanë tejkaluar numrin 200, që nuk kishte rezultuar prej një kohe, shkruan Gazeta e Prizrenit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar më pak mostra se ditët e fundit, apo 943 sosh të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultuan 205 raste pozitive apo 19 më shumë se dje.

Sa i përket Prizrenit edhe sot kemi 4 persona të infektuar, që të gjithë në Prizren, përcjell Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

10 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Prizrenit

Siç shihet në tabelë, edhe sot ka edhe të infektuar nga vendbanimet përreth rajonit:

Asnjë koment

Comments are closed.