16-01-2021

Këto janë vendbanimet e rajonit të Prizrenit të rasteve të reja me Covid

Krahasuar me ditën paraprake, sot sërish është raportuar për rënie të numrit të të prekurve me Covid-19 në Kosovë.

Nga raporti del se brenda 24 orëve të fundit ka pasur 2 vdekje me Covid në rajonin e Prizrenit. Bëhet fjalë për një  82 vjeçar në Prizren) dhe në Rahovec 1 rast (80 vjeçar), transmeton Gazeta e Prizrenit.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 1.542 mostra, prej të cilëve rezultojnë 645 raste pozitive.

Ngritje të rasteve për 31 ka pasur, ndërkaq në Prizren, ku nga 33,  sot ka pasur 53 raste të prekur nga Covid.

Lexo edhe:

11 mjekë në Prizren shkëputën kontratat në shëndetësinë primare, spitali i mbushur me pacientë

Sa i përket Prizrenit, 38  të infektuar janë nga qyteti, ndërsa të tjerët nga fshatrat, si Korisha 4, Zhuri 3, etj., transmeton Gazeta e Prizrenit.

Të infektuar ka edhe nga komunat e rajonit përreth, siç edhe shihet në tabelë:

Asnjë koment

Comments are closed.