19-04-2024

KF Liria sot zyrtarizon trajnerin e ri

Sot pritet ta merr zyrtarisht postin e trajnerit të Lirisë së Prizrenit, Erdogan Brando, raporton Gazeta e Prizrenit.

Legjeda e KF Liria, ka disa vite që ishte pjesë e grupmoshave të reja, ndërsa së fundi ishte ndihmës trajner i Ali Gunes.

Trajneri i deritashëm, Ali Gunes ëshë shkarkuar njoftoi IndeksOnline,  duke  shkruar se klubi prizrenas të enjen do të bëhet me trajner të ri.

Liria është e fundosur në fund të tabelës në Superligën e Kosovës  me vetëm 10 pikë, dhe me shumë gjasë do të përshendetet nga elita e futbollit kosovar./ Gazeta e Prizrenit

Asnjë koment

Comments are closed.