22-10-2021

KFOR-i paraqitet në zonën neutrale dhe në zonën ku po qëndron Njësia Speciale

Njësitet e Misionit Paqeruajtës, KFOR, kanë arritur në zonën neutrale mes kufirit Kosovë – Serbi, dhe po ashtu në zonën ku gjenden Njësia Speciale e Kosovës.

Klankosova.tv ka shkrepur foto nga vendi ku shihen ushtarë amerikanë, polakë dhe kanadezë duke patrulluar.

Asnjë koment

Comments are closed.