19-05-2024

Kombëtarja kuqezi luan miqësoren e dytë brenda pak ditësh.

Pas shumë dyshimeve, më në fund konfirmohet që Shqipëria dhe Ukraina do të luajnë mes vete në stadiumin e Evian, aty ku ishte paraparë edhe më herët të zhvillohej kjo ndeshje.

Ishte trajneri i Ukrainës, Andriy Shevchenko ai i cili kishte kërkuar që kjo ndeshje të luhej diku tjetër, mirëpo pasi policia zvicerane kishte refuzuar të merrte përsipër garantimin e sigurisë në stadiumin e Gjenevës, ukrainasit pranuan që të luajnë në Francë.

Ndeshja do të luhet të dielën me fillim nga ora 16:00.

Kombëtarja e Shqipërisë kërkon të marrë një rezultat pozitiv nga ky takim, për ta harruar humbjen 3:0 nga Kosova.

Asnjë koment

Comments are closed.