07-07-2020

Koronavirusi: 24 të infektuarit janë nga këto komuna

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 24 raste të reja me koronavirus në vend, ndërkohë që 12 persona janë shëruar.

Numri total i të prekurve ka shkuar në 919 ndërsa 671 janë shëruar.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Gjilanit 14 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Përlepnicë, 5 raste Gjilan, 1 rast Velekincë, 1 rast Cërnicë dhe 1 rast Livoç i epërm), komuna e Prishtinës 4 raste (sipas vendbanimit: 4 raste Prishtinë), komuna e Vushtrrisë 3 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Vushtrri dhe 1 rast Pestovë) dhe me nga 1 rast vendbanimet: Topanicë-Kamenicë, Mitrovicë dhe Talinoc i Jerlive – Ferizaj, njofton IKSHPK.

Instituti po ashtu bën thirrje që të respektohen masat në mënyrë që të dilet sa më shpejt nga kriza pandemike. /Express

Asnjë koment

Comments are closed.