03-12-2022

Kurti me 5 ministra sot në Prizren

Kryeministri Albin Kurti sot do të vizitojë parkun e inovacionit në Prizren.

Bashkë me të do të jenë edhe kryediplomatja, Donika Gërvalla-Schwarz, ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ministri i Financave, Hekuran Murati, ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Rozeta Hajdari si dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku.

Kryeministri Kurti merr pjesë në Konferencën për Rininë 2022, “Drejt një politike kombëtare” të organizuar nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit në ora 13:00.

Derisa në ora 15:00 Kryeministri Kurti së bashku me ministrin e Financave Hekuran Murati dhe ministrin e Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, do të prezantojnë Buxhetin për vitin 2023 para qytetarëve të komunës së Prizrenit.
Vendi: Prizren, Salla Dokukino, thuhet në njoftim.

Asnjë koment

Comments are closed.