07-07-2020

Lajm i mirë! 12 të shëruar nga koronavirusi në Prizren

Drejtori i Shëndetësisë në Prizren, Visar Shehu, ka dhënë një lajm të mirë për banorët e kësaj komune, sa i përket koronavirusit.

Ky është statusi i tij:
Në Prizren dje është sheruar nje (1) pacient kurse sot janë (12) te sheruar nga virusi COVID-19.

Ndërsa janë konfirmuar edhe 5 raste të reja. Rastet pozitive janë raste kontakti nga: Komuna e Prizrenit: 5 raste (sipas vendbanimit: 1 rast Prizren, 1 rast Hoçë e Qytetit, 1 rast Piranë, 1 rast Arbanë dhe 1 rast Lubizhdë),

Asnjë koment

Comments are closed.