30-07-2021

Lazio siguron shërbimet e sulmuesit shqiptar, Vedat Muriqi

Lazio siguron shërbimet e sulmuesin të përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi.

Lacialët kanë arritur marrëveshjen me Fenerbahçe për futbollistin kosovar, i cili së shpejti do të vihet nën urdhrat e Simone Inzaghit.

Shtatlarti 26-vjeçar do t’u kushtoi arkave të bardhekaltërve 20 milionë euro e tashmë mbetet vetëm nënshkrimi dhe zyrtarizimi për të sanksionuar një transferim që Lazio e ka kërkuar me ngulm.

Fenerbahçe nuk ka devijuar kurrë nga kërkesa e saj prej 20 milionë eurosh.

Lazio u përpoq të negocionte mbi çmimin, për të përfshirë emra të tillë si Bastos, dhe më në fund marrëveshja u gjet.

Lexo edhe:

Shitësit në trotuar, kalimtarët në rrugë në “Bazhdarhane” të Prizrenit (FOTO)

Asnjë koment

Comments are closed.