13-05-2021

Maqedonia e Veriut-Kosova, kështu mbyllet pjesa e parë

Pjesa e parë mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është mbyllur me epërsinë e skuadrës nikoqire prej 2-1.

Maqedonia e Veriut dhe Kosova po luajnë në Shkup, në ndeshjen gjysmëfinale të play-offit të Ligës së Kombeve.

Në një ndeshje të barabartë, skuadra maqedone shënojë dy gola në pjesën e parë përmes Kolollit (16′) autogol dhe Velkoski (33’), kurse, Florent Hadergjonaj (29’), realizoi golin e vetëm për ‘Dardanët’ në fraksionin e parë.

Lexo edhe:

Arrestohet një shtetas serb në Prizren, kontrabandonte emigrant me kamion

Kosova në duel me Maqedoninë e Veriut, ka hyrë pa disa lojtarë kryesor përfshirë edhe Vedat Muriqin, Milot Rashicën e Amir Rrahmanin.

Ka filluar pjesa e dytë./rtk/GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.