12-07-2024

Mësohet finalisti i parë, Spanja mund Francën

Sontë është mësuar edhe finalisti i parë i “EURO 2024”.

Në finalen e Berlinit do të shkelë Spanja, e cila triumfoi ndaj Francës me shifrat 2-1.

Fillimisht, në ndeshje shënoi Franca përmes Kolo Muanit në minutëne 9-të të ndeshjes.

Për Spanjën dhe për të barazuar ishte aty Yamal që shënoi supergol.

Për golin e dytë të “Stuhisë së Kuqe” dhe për epilogun e takimit u përkujdes Olmo në minutëne 25-të.

Pjesa e dytë pati raste nga të dy anët por jo edhe për të rrezikuar portat respektive.

Kështu, Spanja është në rrugë të mirë për trofeun e tretë në “EURO”, duke pritur në finale fituesin e ndeshjes Angli – Holandë./GE

Asnjë koment

Comments are closed.