10-08-2020

Mësohet identiteti i viktimës së 27-të nga koronavirus në Dragash

Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ka njoftuar se në orët e mëngjesit ka ndërruar jetë pacientja e lindur me 1957 nga komuna e Dragashit, e cila ishte me infeksionin Covid-19.

Viktima ka patur edhe sëmundje kronike të veshkave dhe sëmundje tjera shoqëruese. Indeksonline mëson se viktima është Ylmije Tërshnjaku.

  • E ndjera ishte e shtrirë në repartin e hemodializës në Prizren.

    63 vjeçarja nga Dragashi është viktima e 27-të në Kosovë nga koronavirusi./Indeksonline/

    Asnjë koment

    Comments are closed.