01-12-2020

Ministria e Arsimit tregon se si duken nga brenda shkollat që respektojnë masat anti-covid

Ministria e Arsimit tregon se si duken nga brenda shkollat që respektojnë masat anti-covi

Lajme

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka publikuar disa fotografi brenda një shkolle, para fillimit të vitit të ri shkollor.

Ministria e Arsimit ka bërë thirrje që të respektohen masat anti-covid, të vendosen maskat, të respektohet distanca dhe të mbahet higjiena.

Lexo edhe:

A po shpërndanë mjegull kryetari Haskuka?!

Mësimi nëpër shkolla fillon këtë të hënë, pas gjashtë muajsh ndërprerje për shkak të pandemisë.

Mësimi do të nisë në dy faza, e para fillon nesër më 14 shtator, ndërkaq tjetra më 21

Asnjë koment

Comments are closed.