16-06-2021

Momenti kur krokodili i madh e kap dhe e merr me vete qenin që po pinte ujë në lumë

Ky është momenti i tmerrshëm kur një qen shihet qetësisht duke pirë ujë nga një lumë sulmohet nga një krokodil dhe u tërhoq nën ujë nga kafsha grabitqare.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në video, kafsha endacake endet në bregun e lumit Chambal në Rajasthan, Indi, ndërsa në të njëjtën kohë një krokodil noton nga thellësitë.

Dhe qeni i etur nuk duket se vëren rrezikun që fshihet vetëm nën sipërfaqe të ujit dhe vazhdon të kalojë përmes ujit të cekët.

Disa çaste më vonë, krokodili i madh del nga uji me shpejtësi marramendëse dhe kap qenin e vogël dhe të pafuqishëm në nofullat e tij.

Qeni për një kohë të shkurtër tenton të shmang kafshimin para se të tërhiqet nën ujë nga krokodili, i cili me sa duket pastaj mbyt gjahun e tij të pafat dhe e ha atë.

Diga Rana Pratap Sagar, e cila përmban një numër krokodilësh që vijnë në sipërfaqe për të bërë “banja dielli”, është pak mbrapa vendit ku u filmua sulmi.

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.