21-05-2024

Mot i ngrohtë, në ditët e para të majit

Gjatë ditëve të para të majit, temperaturat mbesin mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 11 deri në 14 C, ndërsa maksimalet nga 24 deri në 26 C.
Më 1 e 2 maj pritet mot i ngrohtë, pjesërisht i vranët. Pasdite mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë. Me maj pritet mot i ngrohtë, me vranësira dhe diell. Pasdite vonë dhe në mbrëmje në perëndim të vendit mundësi për reshje të dobëta shiu.

Asnjë koment

Comments are closed.