28-10-2020

Moti gjatë fundjavës

Në Prizren e rrethinë, sikurse edhe në pjesën më të madhe të vendit parashihet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i qetë. Nuk parashihen reshje të asnjë forme për gjatë këtyre dy ditëve të vikendit.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes /GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.