19-06-2024

Moti gjatë fundjavës

Në fundjavë një front i ftohtë që do të kalojë në lindje të rajonit sjellë vransira dhe rënie të lehtë të temperaturave. Të shtunën pasdite dhe në mbrëmje, ekzistojnë mundësi të ulëta për riga lokale shiu, e në vise malore edhe borë.

Vlerat e cilësisë së ajrit do të mbeten në vlera të pashëndetshme ditën e premte, e të shtunën pritet përmirësim i lehtë, kur do të zbresin edhe në vlera mesatare.

10.01.2020 – Në mëngjes ngrica, në vise të ulëta mundësi për mjegullinë. Ditën kryesisht me diell dhe më butë. Kryesisht qetë, me erë të lehtë nga jugperëndimi 1m/s. Indeksi UV: 1.

11.01.2020 – Kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes ngrica. Pasdite dhe në mbrëmje, mundësi për riga lokale shiu, e në vise malore mund të priten edhe reshje bore. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-7m/s. Indeksi UV: 1.

Asnjë koment

Comments are closed.