17-04-2024

Moti këtë fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se këtë fundjavë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të çrregullta të cilat në pjesën e dytë të ditës, nëpër disa territore shumë të kufizuara ka mundësi të sjellin reshje afatshkurta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-19 C, ndërsa ato maksimale te ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 29-31 C.

Pritet të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi deri 8m/s”.

Asnjë koment

Comments are closed.