20-06-2024

Moti për pesë ditët e ardhshme 

Në Prizren e rrethinë, sikurse edhe në pjesën tjetër të vendit gjatë pesë ditëve të ardhshme, parashihet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të dendura.

Pjesa e parë e kësaj jave do të jetë kryesisht me mot të paqëndrueshëm, vranësira dhe intervale kohore me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës vranësirat gjatë ditës do të zhvendosen në stade të ndryshme të troposferës, duke krijuar kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Reshjet nëpër territoret e caktuara, kryesisht në veriperëndim të Dukagjinit, do të jenë në formë stuhish.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 15 deri 17 gradë Celsius kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24 deri 32 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1 deri 9 m/s ./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.