12-05-2021

Moti për sot dhe të shtunën

Sot dhe të shtunën në Kosovë parashikohet të ketë përmirësim të dukshëm të motit, pas vranësirave dhe shiut që ka mbizotëruar së fundmi.

Siç ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat minimale më 9 dhe 10 tetor do të sillen ndërmjet 6 dhe 8 gradë celsius.

Maksimalet do të lëvizin ndërmjet 18 dhe 21 gradë celsius.

Asnjë koment

Comments are closed.