29-10-2020

Moti sot

Në Prizren e rrethinë, sikurse edhe në pjesën tjetër të vendit parashihet të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me diell dhe me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të stinës së dimrit.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.