21-10-2020

Moti sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot më i ngrohtë, ku temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 7 gradë Celsius.

​Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e marte do të karakterizohet me mot relativisht të qetë dhe me temperatura maksimale deri në 7 gradë Celsius. Reshje të dendura nuk parashikohen, pasi që vendi ynë mbetet me këto masa bllokuese anticiklonike deri ditën e premte.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashikohen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s”./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.