17-06-2024

Moti sot

Sot pritet të ketë mot me diell, por edhe me riga lokale shiu në Kosovë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të mbajë mot me diell dhe vranësira që në vende-vende do të sjellin reshje lokale shiu të intensitetit të ulët.

Temperaturat minimale do të lëvizin mes 16 dhe 18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 29 dhe 32./k.n

Asnjë koment

Comments are closed.