21-01-2022

Moti sot e nesër

Në Prizren e rrethinë, sikurse edhe në pjesën tjetër të vendit parashihet të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët, ndërsa  temperaturat minimale do të jenë tipike vjeshtore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në Prizren temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4 deri 21 gradë Celsius.

Në vend ndërkaq sot dhe nesër temperaturat minimale do të arrijnë në 3 deri 6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s” ./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.