28-09-2022

Moti të martën

Në Prizren e rrethinë, sikurse edhe në pjesën tjetër të vendit parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu, kryesisht në Dukagjin. Pjesa tjetër e territorit mbetet nën ndikimin e vranësirave kalimtare.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në Prizren temperaturat do të lëvizin ndërmjet 0 deri 9 gradë Celsius.

Në vend ndërkaq temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale të ditës ndërmjet 6 – 9 gr./C.

Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme me shpejtësi deri 6m/s”./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.