29-11-2022

Motit sot

Në rajonin e Prizrenit, sikur edhe në Kosovë, sot temperaturat maksimale do të arrin deri në 27 gradë Celsius, ndërsa ato minimale do të jenë në 13 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare”, njofton IHMK.

Asnjë koment

Comments are closed.