04-07-2022

Ndeshja Francë-Shqipëri nis me incidente, nuk këndohet himni shqiptar

Ndeshja e shumëpritur Francë-Shqipëri, e transmetuar drejtpërsëdrejti në Digitalb, nisi me një incident të pakëndshëm.

Një gabim teknik ka bërë që organizatorët francezë të mos vendosin dot muzikën e himnit të Shqipërisë.

Si rrjedhojë, lojtarët shqiptarë nuk kanë vazhduar me procedurën për t’i dhënë dorën kundërshtarëve, dhe çdo gjë është pezulluar në pritje që organizatorët francezë të gjejnë himnin shqiptar.

Pas disa minutash të sikletshme, organizatorët francezë e korrigjuan gabimin dhe vendosën himnin shqiptar. /Top Channel

Asnjë koment

Comments are closed.