04-06-2020

Në 22-vjetorin e rënies së Luan Haradinajt, në Pashtrik vendoset pllaka përkujtimore (FOTO-VIDEO)

Sot mbushen 22 vjet kur në Pashtrik, në vendin “Qafa e Mullarëve”, në mes të Kushninit të Hasit të Kosovës dhe të Vlahnës së Hasit të Shqipërisë ra heroikisht, gjenerali Luan Haradinaj, shkruan “GazetaePrizrenit.net”

Ai ishte nisur që të hynte në Kosovë nga Shqipëria bashkë me një grup luftëtarësh.

Në vendin e rënies heroike, fundjavën që shkoi është vendosur pllaka përkujtimore.

Asnjë koment

Comments are closed.