26-01-2022

Në Prizren fëmija i parë lind djalë

Fëmija i parë që ka ardhur në jetë për Vitin e Ri 2022 në Prizren, është i gjinisë mashkullore.
Ai u lind në spitalin “Prim. Dr.Daut Mustafa” në Prizren, me peshë 3.080 gram dhe gjatësi 48 cm.

Drejtori, Dr. Afrim Avdaj njoftoi se nëna dhe fëmija gëzojnë shëndet të plotë.

Urime dhe gëzuar 2022 ! ka shkruar ai. /GazetaePrizrenit

Asnjë koment

Comments are closed.