05-12-2020

Nga Messi te Ramos e Modriç – Yjet që mbesin lojtarë të lirë në verën e vitit 2021

Vera e vitit 2021 pritet të jetë shumë e nxehtë në futbollin evropian, pasi shumë lojtarë të mëdhenj do të mbesin pa kontratë, respektivisht lojtar të lirë.

Viteve të fundit çmimet e lojtarëve janë ngritur shumë dhe për çdo blerje të një lojtari të madh, klubet është dashur të bëjnë sforco të mëdha financiare.

Megjithatë, në verën e vitit të ardhshëm, transferimi i disa prej lojtarëve të mëdhenj mund të jetë më i lehtë.

Disa nga të mëdhenjtë e Evropës janë në vitin e fundit të kontratave të tyre dhe ka disa emra të mëdhenj që mund të largohen falas verën e ardhshme.

Nga Lionel Messi te Sergio Ramos dhe Pierre-Emerick Aubameyang,  Goal.com ka hedhur një vështrim te lojtarët që do të jenë në dispozicion për të nënshkruar falas sapo kontratat e tyre të përfundojnë. /Top Channel

Asnjë koment

Comments are closed.