08-08-2022

Ngritje e lehtë e numrit të të infektuarëve me Covid 19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të shtunën se nga 346 testime, 49 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.

Raporti:

“Në 24 orët e fundit janë dhënë 66 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.399 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.674 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 103.144 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. Nga 346 testime, 49 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 25 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.369. Në total numri i rasteve aktive është 213”, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Asnjë koment

Comments are closed.