16-07-2020

Nis seanca për votimin e Qeverisë, Hoti prezanton planin qeverisës

Sapo ka filluar seanca për formimin e Qeverisë së Re.

I nominuari për kryeministër Avdullah Hoti ka prezantuar plan programin qeverisës.

Ai në foltore të Kuvendit ka falënderuar stafin shëndetësor për punën e madhe që po bëjnë gjatë pandemisë dhe u ka shprehur ngushëllime familjarëve që kanë humbur jetën nga Covid-19.

 

 

Seanca po drejtohet nga nënkryetari i LDK-së, Kujtim Shala./IndeksOnline/

Asnjë koment

Comments are closed.