16-05-2022

Një viktimë dhe shtatë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit një pacientë me COVID-19 ka ndërruar jetë.

Gjatë këtyre orëve janë regjistruar edhe shtatë raste të reja dhe janë shëruar 13 persona.

Numri i rasteve aktive me koronavirus në vend është 420 persona.

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.