21-01-2022

Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius.

Shi me intensitet mesatar deri të lartë pritet në Gjakovë, Junik dhe zonat për rreth këtyre dy vendeve. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s.

 

Asnjë koment

Comments are closed.