21-05-2024

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme, priten reshje bore

27.11 – Kryesisht me diell.  Ngrica në mëngjes.  Pasdite dhe në mbrëmje vransirat shtohen.

28.11 – Reshje të dobëta bore që fillojnë gjatë natës, nga orët e para të mëngjesit shndërrohen në shi.  Të reshurat e shiut vazhdojnë kohëpaskohe edhe ditën dhe në mbrëmje.

29.11 – Reshjet e shiu pushojnë orëve të mëngjesit.  Ditën do të mbajë mot kryesisht me vransira.

30.11 – Vransira të ndryshueshme dhe intervale me diell.  Nuk priten të reshura.

1.12 – Më butë, me shtim të vranisrave.  Vende-vende priten reshje lokale shiu.

Era frynë kryesisht nga jugu e juglindja, e lehtë dhe mesatare 2-8m/s, të martën me hove deri në 15m/s.  Ditën e martë përkohësisht ndryshon drejtimin në verilindje.

Shtypja atmosferike shumë e ndryshueshme.  Të martën zbret edhe thellë nën vlera normale.

Asnjë koment

Comments are closed.