09-08-2022

Parashikimi i motit për sot

Sot parashihet të mbajë kryesisht me diell dhe nxetë. Pasdite zhvillime të vransirave, që përreth viseve malore, mund të japin kushte për rrebeshe afatshkurta me bubullima.

Temperaturat në rritje. Minimalet luhaten ndërmjet 15C e 20C, e maksimalet shënojnë rritje nga 30C deri në 34C ditën e enjte, që lokalisht mund të kapin vlera edhe prej 35 dhe 36C

.Fillimisht fryn erëra veriore të lehta dhe mesatare 3-10m/s, e nga dita e mërkurë nga juglindja.

Shtypja atmosferike luhatet ndërmjet vlerave mesatare, me një rënie ditën e mërkurë.

May be an image of text that says 'Hen, 27.06 Mar, 28.06 28 Mer, 29.06 Enj, 30.06 30° 15° Pre, .07 32° 18° 10 33°18° 34° 19° Era: 5-10m/s Shtypja: 101 1017mb Lageshtia: 29% UVI: 8 33° 19° 8 Era: 3-8m/s Shtypja: 4mb Lageshtia: 26% UVI: Era: 3-7m/s Shtypja: 101 0mb Lageshtia: 26% UVI: 8 AQI PM2.5 5/20 Era: 3-8m/s Shtypja: 10 2mb Lageshtia: 37% UVI: 8 AQI PM2. 5/15 Era: 1-3m/s Shtypja: 1015mb 101 Lageshtia: 35% UVI: AQI PM2.5 5/15 Parashikimi mẽ: 26.06.2022 Prishtina Weather'

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.