23-03-2023

Parashikimi i motit për sot

Për sot (e shtunë) parashihet mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale bore, kryesisht më të përqëndruara në Rrafshin e Kosovës.

Në momente të caktuara reshjet do të jenë më intensive, duke krijuar shtresa të pakta.

Temperaturat minimalet do të luhaten prej -3 deri në -1°C, ndërsa ato maksimale prej 1-5 °C.

Era do të fryjë nga veriu me shpejtësi prej 12-29 km/h. /MK

Asnjë koment

Comments are closed.