22-05-2024

Parashikimi i motit për sot ( e diel )

Për sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet të ketë edhe reshje lokale shiu, kryesisht në sasi të pakta.

Era do të fryjë nga drejtimi i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-40 km/h.

Temperaturat do të pësojnë ulje, me minimale që do të lëvizin prej 10 deri në 13°C, ndërsa ato maksimale prej 20 – 24°C. /MK

Asnjë koment

Comments are closed.