28-03-2023

Parashikimi i motit për sot (e diel)

Për të sot ( e diel ) parashihet mot kryesisht i vranët në orët e mëngjesit, ku pritet edhe lokalisht të ketë reshje të pakta shiu, kryesisht të përqëndruara në zonën jugore dhe juglindore.

Gjatë ditës pritet vranësirat gradualisht të tërhiqen.

Temperaturat do të shënojnë ngritje të lehtë, me minimale që do të luhaten prej 2 deri në 4°C, ndërsa ato maksimale prej 8-12 C.

Era do të fryjë nga kuadrati i verilindjes me shpejtësi prej 14-34 km/h, njofton MeteoKosova, raporton Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Fenomeni hasjan: Për 5 ditë grumbulluan 130 mijë € për shërimin e djaloshit Gëzim Balaj nga Dedaj

Asnjë koment

Comments are closed.