21-05-2024

Parashikimi i motit për sot ( e martë )

Për sot parashihet mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale shiu, duke filluar që nga orët e para të 24-orëshit.

Në zona të caktuara reshjet mund të jenë në formë të rrebesheve afatshkurtër, sidomos gjatë orëve të pasditës.

Era do të fryjë nga veriu, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-44 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 13°C, ndërsa ato maksimale prej 21- 25 °C, njofton Meteo Kosova, percjell Gazeta e Prizrenit.

Asnjë koment

Comments are closed.