03-10-2022

Parashikimi i motit për të dielën

Sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, ku nga mesdita pritet vranësirat karakter zhvillimi dhe të sjellin rrebeshe të izoluara shiu, të shoqëruara me shkarkesa të pakta rrufesh, kryesisht përreth zonave malore.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 18 deri në 20°C, ndërsa ato maksimale prej 32 deri në 36°C.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, me shpejtësi 15-35 km/h.

Asnjë koment

Comments are closed.