19-07-2024

Parashikimi i motit për të hënën

Për të hënën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Mjegulla pritet të jetë e pranishme nëpër ultësira dhe lugina deri në orët e mëngjesit.

Po ashtu, gjatë ditës mund të ketë riga shiu, kryesisht në Rrafshin e Dukagjinit, ndërsa vonë në mbrëmje pritet të marrin shtrirje më të gjerë edhe në zona të tjera, e cila gjatë natës, pra pas mesnate (të martën) parashihet të përfshijnë të gjithë vendin, lokalisht në formë të rrebesheve.

Era do të fryjë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi prej 10-35 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri në 2°C, ndërsa ato maksimale prej 8 – 13°C ./MK

Asnjë koment

Comments are closed.