13-07-2024

Parashikimi i motit për të mërkurën (10.07)

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 17 deri në 20°C, ndërsa ato maksimale prej 33 deri në 36°C.

Kujdes! Rrezik i mundshëm i dehidrimit dhe goditjes nga nxehtësia nëse qëndroni jashtë për periudha të gjata kohore./MK

Disa këshilla si të mbroheni nga nxehtësia:

1. Qëndroni të hidratuar: Pini shumë ujë gjatë ditës. Shmangni pijet alkoolike dhe ato me kafeinë pasi mund të dehidratoheni.

Asnjë koment

Comments are closed.